Start

Toužili jste se vy nebo někdo váš blízký proletět se jako pták v tichosti nad místy, která znáte a které poznáte z uplně jiného pohledu? Odpoutejte se od reality a vzneste se s námi do oblak díky letům v horkovzdušném balóně. Poznejte svět pohledem jakým ho sledují ptáci a vychutnejte si bezvadný zážitek, který třeba ještě neznáte.

Dnes může létat balónem skoro každý, stačí si jen vybrat z nabízených startovacích míst pro balónové lety a můžete letět. Nebo můžete darovat dárkový poukaz na let balónem třeba blízké osobě a splnit tak jeden malý sen.

Seznamte se s dalšími detaily letu balónem:

Kdy balón může letět?

Let balónem se může uskutečnit pouze za dobrých povětrnostních podmínek. Vyhýbáme se letu při silnějším větru – když je vítr silnější než 5m/s tak se nelétá. Balón také nelétá při silnějším dešti či v bouřkách.

Start letu balónu se může uskutečnit pouze ráno nebo navečer. Sraz na místě startu je zhruba při východu slunce či cca 3 hodiny před západem slunce. Další konkrétní informace o startu vám po

Průběh letu balónem

Celková doba, kterou si musíte na celou balónovou akci vyhradit je 3 – 4 hodiny. V tomto čase je zahrnuta příprava na let balónem, což zahrnuje seznámení a instrukce od pilota následně samotný let balónem a bezpečné přistání. Let se volí vždy dle aktuálního počasí a síly větru.

Součástí letu samotného je ve vzduchu slavnostní křest a přijetí pasažérů do stavu “balonářského“ s přípitkem šampaňským. Každý pasažér obdrží originální křestní list s balónářským jménem, což je skvělá vzpomínka na balónový let. Následně si můžete tento křestní list třeba zarámovat a vyvěsit.

Samotná příprava  balónu k letu trvá 15 až 20 minut, pilot vám předá instrukce k letu, zkontroluje celý balón a pozve pasažéry na palubu (do koše). Balón letí většinou v malých výškách od 150 do 300 metrů ale během letu vystPo startu vystoupáte postupně až do výšky kolem 500 metrů a poletíte rychlostí a směrem, kterým fouká aktuálně vítr. Bohužel díky tomu si nelze zvolit směr, kterým balón poletí a většinou tedy dopředu přesně nevíte kterým směrem se poletí, je to dobrodružství. Přibližně po hodině letu pak následuje přistání. Celou dobu letu balónu nás sleduje doprovodné vozidlo, které po přistání dorazí k vám.

Parametry letu a balónu

Do balónového koše se vejde 4 až 6 pasažérů a je to dáno také tím jakou hmotnost mají jednotliví pasažéři.

Okraj koše balónu je ve výšce 120 centimetrů, čímž je zaručena bezpečnost a zároveň krásný výhled pro všechny.

Pro let samotný doporučujeme volit stabilnější období, co se týče počasí – jsou to hlavně měsíce od dubna do října. Pro let volíme ideálně outdoorové oblečení a rozumné boty, protože dopředu nelze odhadnout, kde přesně přistaneme – většinou to může být louka nebo pole.

Pokud poletíte tak můžete mít na místě vzletu a na místě přistání samozřejmě diváky. Diváci můžou fotografovat i filmovat.

Podmínky pro let balónem

Let balónem mohou absolvovat mimo dospělých osob také děti. Minimální výška pro cestujícího je 140 cm. Děti do 18 let musí mít pro let souhlas rodičů.

Ceny letu balonem

Ceny letu balónem začínají již na 3.799 Kč, to je v porovnání s konkurenčními provozovateli balónových letů opravdu výhodné.

Platnost následně zakoupeného poukazu na balónový let je celých 12 měsíců. Můžete si tedy váš vysněný balónový zážitek naplánovat dle sebe v termínu, který Vám vyhovuje. Konkrétní termín letu si domlouváte s instruktorem a většinou se plánuje cca 2-3 týdny předem.

Jakým balónem poletíte?

Poletíte v horkovzdušném balónu určeném pro vyhlídkové lety. Pod balónem je zavěšený koš pro cestující. V koši bude zkušený pilot balónu a do koše se běžně vejde 4-6 cestujících.

Hodnocení zákazníků, kteří již zažili skvělý let balónem

„Vše probíhalo nad očekávání v pohodě, posádka příjemná a profesionální. Nezbývá nic jiného než let balónem doporučit!“

„Prima zážitek, nemám výhrady a doporučuji. Ivana“

„Výborné. Komunikace s provozovatelem a i s pilotem balónu výborná. Vše naprosto super mohu jen a jen doporučovat.“

Kde se lety balónem uskutečňují?

Lety balónem se realizuji po celé České republice vždy v závislosti na počtu zájemců o balónový let.

Let balónem v Pardubickém kraji

V Pardubickém kraji si můžete zalétat balónem v Pardubicích, v České Třebové a na dalších místech, dle toho kolik zájemců na let zde máme.

Let balónem v Královéhradeckém kraji

V sousedním Královéhradeckém kraji zase můžete startovat s balónem z Hradce králové, z Rychnova nad Kněžnou a z dalších míst, vždy v závislosti na tom kolik balónových cestujících chce letět.

Let balónem z Olomouckého kraje

Jste li z Olomouckého kraje pak můžete startovat s balónem z Olomouce, Bouzova či z Kroměříže, ale také z dalších míst v kraji Olomouce. Startovací místa se volí vždy v závislosti na počtu zájemců.

Let balónem ve Zlínském kraji

Ve Zlínském kraji balón vzlétá hlavně ze Zlína, dále pak  Uherského Hradiště a také z Uherského Brodu. Podle zájemců o vzlet se můžou volit další místa pro balónový start.

Let balónem v Jihomoravském kraji

Pokud chcete letět balónem a jste z Jihomoravského kraje pak můžete startovat z Brna, tam se létá s balónem třeba z Kraví hory, dále z letiště Medlánky nebo z Brňenské přehrady. Pokud máte jiný nápad na start a zájemců je více, může vám pilot nabídnout také další místa.

Let balónem ve Středočeském kraji

Jste -li ze Středočeského kraje tak zde balóny startují z okolí krásných hradů Karlštejna, Kokořína, Konopiště. Start je také z hezkých měst jako je Kutná Hora, startujeme také Posázaví, balóny létají na Slapech, u Točníku a na Želivce. Můžou se také vyskytnout další místa pro start.

Let balónem v Libereckém kraji

 

Liberecký kraj – Český ráj

Moravskoslezský kraj – Ostrava, Frýdek Místek, Hukvaldy

Vysočina – Jihlava, Telč.

Karlovarský kraj – Karlovy Vary

Ústecký kraj – České Středohoří

Jihočeský kraj – Orlická přehrada, Tábor

Plzeňský kraj – Plzeň